Milosrdenství chci+++Ježíši, důvěřuji Ti! __________________________________________ Královno posvátného škapulíře, oroduj za nás!

Řeckokatolická liturgie

Dávám zde odkaz na řeckokatolickou liturgii, která se konala  na Velehradě.

Tato liturgie je pro mě velkým zážitkem, a proto bych se chtěl podělit s vámi...

odkaz:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/30629838015-bohosluzba/

 

 

Zobrazeno 5152×

Komentáře

Papo

No, pro mě jako protestanta, je jediný rozdíl mezi mší římsko-katolickou a řecko-katolickou. Řekové to zpívají komplet všechno, takže se to pěkně protáhne..

kurCZak

No, a v tom je ta liturgie vyćhodního ritu lepší :-)

Daniel Zouhar

Myslím si, že není důležitá délka liturgie(i tak je téměř nicotní dílek z času lidského života), ale to jaké hodnoty a plody přináší pro věřícího křesťana. Obvyklá délka liturgie je tak cca 1 hodina(archirejská má hodinu a půl - na tomto videu je cenzurou zkrácená verze :-)), což je téměř stejná délka jako u slavnostní latinské liturgie s nedělní platností. Dalším rozdílem vůči západu je velké množství přímluv, malých exorcismů(křižování), modlitba věřících před přijímáním a několik dalších drobností, které se v současné latinské liturgii nenacházejí(a je to škoda).<br />
Pro lepší orientaci raději doporučuji se zúčastnit liturgického slavení jak při tridentské liturgii, tak i liturgii byzantské a následné srovnání vás udiví.

StandaPioToman

Jak tridentská, tak i byzantká liturgie jsou krásné starobylé obřady. Oproti nim mi ten dnešní NOM připadá těžce ořezaný.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková