Milosrdenství chci+++Ježíši, důvěřuji Ti! __________________________________________ Královno posvátného škapulíře, oroduj za nás!

Proč zrovna Maria?

22. 7. 2010 23:00
Rubrika: Všechno možné

Katolická církev, stejně jako mnoho dalších církví uznává Pannu Marii jako ,,po Bohu největší" (jak také zpíváme v jedné písni).

Bůh si zvolil Marii jako nejkrásnější a nejmocnější ze všeho stvoření...

,,Ale proč zrovna Marii?" ,,Kdyby si Bůh vyvolil mě, tak bych to taky zvládla- kdyby mě stvořil tak dokonalou jako Pannu Marii" Tyto věty jsem slyšel už xkrát... proto se na ně pokusím najít odpovědi:

Každého člověka miluje Bůh stejně a každého člověka stvořil ve své milosrdné lásce. Každého člověka si Bůh stvořil a má s ním nějaký plán. S každým člověkem má Bůh plán- i když ten plán je u každého jiný. Jisté je jedno: Bůh nám na této zemi dal nějaký úkol a moc si přeje aby jsme s tímto velikým plánem Boží prozřetelnosti souhlasili.

Bůh chce každého člověka dovést do věčného království, aby s ním mohl být navěky. Chce si do nebe dovést opravdu všechny- i když každého jinou cestou.

Monoho lidí to už dokázalo- známe jména mnoha světců, kteří se již radují s Bohem v nebi. Dostáváme se k otázce: Proč církev vyhlašuje svaté? Na tuto otázku existuje mnoho odpovědí- například: aby ostatní lidé mohli dojít podobnou cestou k Bohu tím, že budou následovat příklad některého světce; aby jsme my (putující církev) měli jistotu, že do nebe lze dojít,... Neméně důležitým důvodem je také to, že se můžeme v modlitbách obracet s prosbou k vítězné církvi (tedy společenství svatých), kteří nám rádi nabízí svou pomoc a přímluvu.

To že máme v nebi přímluvce a pomocníky je velmi radostná zpráva: víme že nejsme sami, že se můžeme o někoho opřít, že nás někdo bude doprovázet po cestě do nebe...

Je to hodně radostná zpráva... Maria patří také mezi svaté. Proč tedy žárlit na Pannu Marii, že jí Bůh dal jiný úkol než nám? Přece více než to, že Panna Maria měla takový důležitý úkol zde na Zemi, je spíše důležité že je v Nebi a nabízí nám svou pomocnou ruku...

Můžeme se tedy hodně radovat že nám Bůh dal tak čistou, svatou a milosrdnou osobu aby nám mohla pomáhat na naší cestě...

 

Ve zkratce: Místo přemýšlení nad tím, proč si Bůh vyvolil zrovna Pannu Marii a né někoho jiného se můžeme soustředit na to, že putujeme za Bohem do stejného nebe, kde je Panna Maria a všichni svatí. A právě proto že někdo došel do nebe dříve než my má velkou výhodu v tom, že se na něj můžeme obracet s prosbami o podporu, přímluvu a pomoc na naší pozemské cestě.

Neberme Pannu Marii jako někoho nadřazeného (Jak jsem také slyšel: jako někoho komu Pán Bůh více přál), ale berme ji jako nejlepší přítelkyni a Matku, která nám chce pomoci, abychom se dostali tam, kde je Ona...

Zobrazeno 2284×

Komentáře

MarunKa1

kacarovi3:Ten předchozí komentář jsem už pochopila správně,-poprvé jsem to přečtla špatně.Myslela jsem že píšete, že Panna Maria má být překážkou, ale je to o naši vůli, která činí překážky Duch. sv. což je pravda. Takže promiňte.Ok.

kacarovi3

Maruško,děkuji za to promin ale až si přečteš mé další komentáře,tak mě asi rozneseš na kopytech.Víš,já se snažím pochopit svět a Boha.Církev mi nikdy nebyla překážkou ale je možné,že mi bude překážkou.Jsem dost zvídavý a nespoutaný.Jsem zkrátka svůj-originál.Proto mi odpust,zdali se tě něčím dotknu.Jedu ráno na sever-dovolená-do rodného kraje a je mi líto,že mi nezbývá čas na tvou křížovou cestu.Až ji přečtu a procítím,tak ti napíši komentář.Snad nebude delší,než tvůj blog...Pavel.

Zobrazit 15 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková